pondělí 29. ledna 2018

Cíle pro rok 2018

Já a plánování. Mohla bych plánovat od rána do večera a jestli něco opravdu nesnáším, tak je to nemít žádný plán. A myslím tím plány na další den i plány na zbytek života. Pro někoho jsem extrémista, ale plánování je pro mě zároveň i těšení. Je to příjemná činnost, která mi srovná myšlenky a pozitivně mě naladí. Co se mých plánů týče, týkají se totiž vždycky těch příjemných a hezkých věcí. Prostě to k životu potřebuju. Jsem velký snílek a často se pro něco nadchnu. Ale stejně tak mě daná věc může přestat brzo bavit, zase od ní upustím a vytvořím si plno dalších jiných zajímavých činností, kterým se plánuju věnovat. Výhodou je, že když mi plány nevyjdou, tak to nevadí. Už mám přece spoustu jiných.

Aby toho nebylo málo, tak se taky strašně ráda rozebírám a přemýšlím nad sebou. Zní to sebestředně, ale ve skutečnosti jde jen o to, že se sebou nejsem spokojená. V určitých ohledech. Klidně to přiznám, chtěla bych být lepší člověk. Víc laskavá, míň povrchní, víc odvážná, míň líná. Víc si věřit, míň se bát. Líp volit slova, neubližovat, nechlubit se. Být víc vděčná a skromná. Není toho málo. 

Dnešní článek je o tom, co chci v tomto roce změnit. Jak na sobě chci pracovat, jak se chci mít líp, být víc zdravá a spokojená. A taky jak nebýt lhostejná.  


* * *

Nebudu plýtvat
V posledních dvou letech jsem se naučila nakupovat oblečení tak, abych ho neměla moc, aby mi vydrželo co nejdéle a aby se mi hned neokoukalo. V minulosti jsem nakupovala kvanta nekvalitního oblečení, které teď leží v obří tašce a čeká, co s ním bude. To už nechci dopustit. Co se týká kosmetiky, přestala jsem kupovat cokoli testovaného na zvířatech a výrazně omezila množství produktů, které k životu potřebuji. Další věc, na které chci zapracovat, je plýtvání jídlem a omezení odpadu. Mým cílem je snažit se co nejvíc dojídat, co nejmíň vyhazovat, využívat i zdánlivě nevyužitelné a taky omezit používání různých věcí jako jsou papírové utěrky, slámky, odličovací tamponky, vlhčené ubrousky a další věci, které vůbec nepotřebuju.


zdroj: www.pinterest.com

Zklidním se
Mým celoživotním problémem je moje napjatost, nervozita, neklid a to i v situacích, které jsou naprosto normální a běžné. V souvislosti s tím mě začalo zajímat mindfulness neboli plné vědomí, všímavost, bdělá pozornost - schopnost plně prožívat přítomnost a zvládat emoce. Ráda bych se o tomto tématu dozvěděla co nejvíc a naučila se ovládat jeho techniky. Už jsem s tím začala a jsem překvapená, jak moc to funguje.


zdroj: www.pinterest.com

Budu víc číst
Můj věčný boj. Co se týká čtení, mám takové vlny, kdy čtu denně a pak několik měsíců nevezmu knihu do ruky. Od nového roku jsem už přečetla tři knížky a mám připravený velký seznam. Většinou jsou to motivační knížky týkající se osobního rozvoje, které jsem dřív vůbec nevyhledávala. Čtení takových knih mě nabíjí pozitivní energií a zároveň zklidňuje, nutí mě přemýšlet nad tím, co chci dělat jinak. 


zdroj: www.instagram.com

Budu tvořit
Kromě toho, že si vyrábím přírodní kosmetiku a dřív jsem vyráběla šperky, mě začalo bavit kreslit mandaly. Nejsem na to vůbec nadaná, ale jednoduše mě to baví. Tak jsem si koupila kružítko, černé centropenky a když mám náladu se na hodinku odreagovat a vyřádit se, tak kreslím. A co se týká té kosmetiky, zkouším další možnosti, jak ji víc propagovat a nabídnout lidem. Uvidíme.

zdroj: www.pinterest.com

Zlepším se v józe
Jógu miluju a našla jsem se v ní. Začala jsem ji cvičit asi před deseti lety na vysoké, ale skutečně jsem začala chápat její opravdový smysl až teď. Cvičím ji pravidelně téměř každý den, ale chci se jí věnovat intenzivněji. Budu ji víc prožívat, budu se každý den zlepšovat, budu pružná, narovnaná a vnitřně spokojená.  

zdroj: www.pinterest.com

Nebudu líná
Nebudu líná splnit si všechny svoje předsevzetí a nebudu líná se zvednout a začít na nich pracovat. Teď hned.
zdroj: www.muitacalmanessaobra.com

* * * 

Prozradíte mi, jaká předsevzetí jste si daly vy? Třeba se inspiruji a nebo mě potěší, že máme nějaká podobná. Mějte krásný týden.

8 komentářů:

 1. A co miminko,to v plánu není? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já nevím, jestli jsi článek četla, ale je o tom, jak na sobě chci pracovat, jak se chci mít líp, být víc zdravá a spokojená (doslova zkopírováno). "Miminko" teda do tohoto tématu asi moc nazapadá, ani mi výše uvedené nezajistí :)

   Vymazat
 2. Ano, článek jsem četla, děkuji za odpověď. Ať se plány daří!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tématu - já nejsem zvyklá nic takhle dlouhodobě plánovat, a obdivuju Tě, jak máš vše hezky strukturované. Já mám možná pár přání do tohoto roku, předsevzetí ne. Ztotožňuji se s tou redukcí plýtvání, budeme se za pár měsíců stěhovat, tak se snažím postupně vše třídit a vyhazovat, abych to pak měla jednodušší. Jinak se moc těším, až bude třeba nějaký post ohledně zařizování Vašeho domu, až to bude aktuální! :-)

   Vymazat
  2. Před stěhováním je vždycky fajn co nejví věcí vytřídit, taky to dělám :) A post ohledně zařizování domu asi nebude. Nebude toho zase tolik, spousta věcí nám zůstane :)

   Vymazat
 3. Suprově napsáno, pod to bych se klidně podepsala. Hlavně ohledně toho plýtvání budu muset zamakat. Jinak já tento rok beru spíše pracovně, takže pracuju na založení s.r.o. a snad si na konci roku budu moct říct, že to nebyl pro mě krok vedle.

  OdpovědětVymazat