neděle 27. listopadu 2016

Úkolníček: podzim 2016

Je víkend a zítra nás čeká první adventní neděle. Hrozně se těším, až zapálím svíčku na adventním věnci. V obýváku už mám vánoční ubrus a udělala jsem si dekoraci ze světýlek, kterou každý večer zapnu a vypadá to nádherně. Taky jsem si uložila spoustu receptů na vánoční cukroví a hrozně se těším na vánoční trhy. A to jsem ještě před pár týdny chtěla celé vánoce bojkotovat a odjet na měsíc do Austrálie. Nemám teď totiž zrovna dobré období, bohužel se kolem mě děje spousta věcí, se kterými se musím poprat, ale o to víc jsem ráda, že jsem se nakonec vánoční atmosféru nechala strhnout a rozhodla jsem se si je o to víc užít. 
A to je taky důvod, proč jsem si sepsala úkolníček na poslední podzimní týdny tohoto roku. Abych se měla na co těšit.


* * * 

1. Upéct nové pečivo
Pravidelně peču housky a chleba a ráda bych vyzkoušela něco nového. Mám uložených několik receptů na chleby, které vypadají moc dobře a hlavně jednoduše. Samozřejmě splňují moje požadavky na stravu, takže jsou bez obilovin.  


zdroj: www.anediblemosaic.com

2. Číst knihy
Jako předsevzetí pro rok 2016 jsem si dala, že chci pravidelně číst. Poslední dobou se mi to docela dařilo, tak v tom chci pokračovat. Mám pár knih rozečtených, ale hned po tom mě čeká kniha Zázračný úklid od Marie Kondo, na kterou se strašně těším. Chci ji číst v klidu a soustředit se jen na ni, takže mě motivuje k tomu, abych napřed dočetla všechno ostatní a co nejdřív se k ní dostala. O přečtených knihách chci taky napsat článek, takže mám motivace rovnou dvě.

zdroj: www.popsugar.com 

3. Hrát badminton
Před dvěma týdny jsem poprvé hrála badminton a strašně mě to chytlo. Teď jsem bohužel nemocná, takže jsem vynechala, ale už se nemůžu dočkat, až půjdeme zase. Když jsem začátkem roku psala o svých cílech pro rok 2016, zmiňovala jsem tam, že si chci najít sport, který mě bude bavit a v komentářích jsem někomu psala, že chci zkusit badminton. Nikdo z rodiny ho se mnou ale nechtěl hrát, protože jsem začátečník. Až s tím jednou přišla kamarádka, že by to taky chtěla zkusit. Tak jsme šly a baví nás to!  


zdroj: www.pinterest.com

4. Jíst větší snídaně
Od té doby, co jsem (skoro) paleo, doma pořádně snídám. Poslední dobou jsem to ale vlivem stresu trochu odbývala, proto se chci vrátit do starých kolejí a zase pořádně vydatně a hlavně v klidu snídat. Ráno jsou pro mě samozřejmostí vajíčka, ale chci zkusit i různé druhy pečené zeleniny a taky ovocné kaše.

zdroj: www.greatist.com

5. Udělat si krásnou narozeninovou oslavu
Přesně za týden mám narozeniny a každý rok je slavím u nás doma s rodinou. Pozvu babičku a dědu a strašně to prožívám, protože to je jediný den v roce, kdy nejezdím já k nim, ale oni k nám. Všechno musí být super, vytahuju nejlepší nádobí, jídlo a pití chystám podle toho, co mají rádi, vybírám hudbu, kterou všichni posloucháme a prostě to hrozně řeším. Letošní rok to ale bohužel nepůjde a oslavu budu muset udělat u nich. I tak se ale těším a bude to moc fajn. 

zdroj: www.fashionablehostess.com

6. Jít na vánoční trhy
Letos mám docela náladu jít mezi ten dav lidí a dát si něco dobrého a nasát vánoční atmosféru. Manžel byl včera na jihovýchodě Moravy ve skanzenu, kde byly naprosto nádherné tématické vánoční trhy. Lidové tradice, výroba domácích nudlí, pečení koláčů, škubání slepic... Něco takového bych si představovala, ale bohužel jsem nemohla jet s ním. Budu se muset spokojit s těmi brněnskými a budu doufat, že tam nezešílím.  

zdroj: www.pinterest.com

* * * 

Jaké aktivity plánujete letošní podzim a zimu vy? Dejte mi vědět v komentářích. Mějte se moc krásně a hlavně buďte zdraví, protože nic důležitějšího na světě není. 

4 komentáře:

 1. Na Vánočních trzích jsem byla te'd v neděli, ale chystám se ještě do Drážďan nebo Norimberku! :) Více číst se také snažím, ale nějak nemám poslední dobou chuť! :/ Možná o vánočních svátcích! :) A větší nsídaně bych si také přála, ale ovesná kaše je pro mě téměř malá oslava! :D
  Kdyby sis chtěla udělat Ty nebo Tvoji čtenáři radost, u mě na blogu je giveaway o krásné náramky Deltimo! :)

  Giveaway - náramky Deltimo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tam to bude krása, to ti závidím :) Moc děkuji za pozvání, ale tyhle náramky nejsou můj styl.

   Vymazat
 2. Ja jedine co planujem, je ist na nejake krasne miesto na Vianocne trhy🙂

  OdpovědětVymazat
 3. Zázračný úklid je super, dokopalo mě to si konečně (cca po půl roce) uklidit, takže rozhodně doporučuju. No a mé plány jsou jednoduché: učit se, učit se, chodit ven a zkusit jít na jumping.

  OdpovědětVymazat