úterý 2. srpna 2016

Čas pro sebe

Celý minulý týden jsem strávila zavřená doma kvůli nemoci. Vyšla jsem maximálně na balkon a jednou k doktorce, jinak jsem byla celých 7 dní doma. Pro člověka jako já je to peklo. Nebývám často nemocná a když ano, tak to má rychlý průběh, ale tentokrát to bylo jiné. Možná jsem něco chytla kvůli klimatizaci v obchodím centru, ale zase mám nový levisky! A možná taky ne a důvod je jiný. Pravdou je, že jsem v poslední době zažila víc stresu, než je zdrávo a takový odpočinek mi jenom prospěl. 
No jak už jsem řekla, není pro mě jednoduché jen tak ležet a nic nedělat. To vydržím možná dva dny a pak začnu bláznit. Nejsem ráda sama a nerada dělám "nic". Takže když mě přešly teploty, snažila jsem se tento čas alespoň trochu smysluplně využít k tomu, abych se pustila do věcí, na které pořád nemám čas. Dnešní článek tedy budou takové tipy co dělat, když najednou máte dost času pro sebe

tapety: ostrovy Paros, Santorini, hudba: Glenn Miller, aplikace: Pitný režim, Womanlog,
 Polyvore, Instagram, Pinterest, Line Deco, Vinted

1. Udělejte si čistku v PC i v telefonu
Vyházejte z plochy nepotřebné dokumenty, roztřiďte vše do složek, uložte fotky, které zůstaly na kartě a všechno si zálohujte. Stáhněte si pěkné pozadí, které vám bude dělat radost. Může to být třeba fotka země, do které se v nejbližší době chystáte. 
To stejné udělejte i ve svém telefonu. Pomocí různých aplikací si můžete stáhnout pěkné ikony i pozadí. Promažte nepoužívané kontakty a k těm stálým si přidejte pěknou fotku, která vás rozesměje, když vám dotyčný zavolá. Zvolte si vyzváněcí melodii v podobě oblíbené písničky. Vyberte si tři - jednu pro svého partnera, druhou pro rodinu a nejbližší přátele a třetí pro všechny ostatní. Vždycky pak podle zvonění poznáte, jestli se máte na telefonát těšit. Vymažte aplikace, které nepoužíváte a stáhněte si praktické, které vám usnadní život.

polévka z pečené zeleniny, arašídové brownies

2. Uvařte si něco dobrého
Máte uložených několik receptů, které čekají, až je konečně vyzkoušíte? Teď je ta pravá chvíle. Experimentujte, recepty si upravujte podle toho co máte doma a co máte rádi. Jezte očima, jídlo si krásně nachystejte, ozdobte a s chutí snězte. Jezte vždy v klidu, bez počítače, telefonu, i bez televize. Mějte jídlo jako svůj rituál.3. Zapisujte si uvařené recepty
Chutnalo vám? Tak si recept zapište, ať na něj nezapomenete. Určitě máte všude možně poukládané různé recepty, které jste si doteď nestihli přepsat. Udělejte to. Zapisujte je do papírového bloku nebo vytvořte elektronickou knihu, kterou si pak vytisknete. Jídlo si foťte a přidávejte k receptům i fotky. Pohrajte si s písmem i s pozadím, ať vám vaše vlastní kuchařka dělá radost.4. Udělejte si pořádek v dokumentech
Určitě máte jedno místo, kam dáváte nejrůznější dokumenty, sešity, propisky, dopisy, fotky... Pokud jste extrémně organizované a umíte udržovat pořádek průběžně, tak vám gratuluji. Pokud ne, určitě vaše zásuvka přetéká zbytečnostmi, jako ta moje. Udělejte v ní pořádek a vyhoďte všechno, co už nechcete. Vyhoďte staré diáře, zbytky papíru, vypsané propisky. Vyčleňte si několik průsvitek, které naplňte podle kategorií. Dopisy, nálepky, složenky, účty, pohledy... Propisky, které jsou funkční uložte do krabičky a na malé drobnosti použijte plastové kapsy nebo malé kelímky.

maska na obličej: zelený jíl, konopný olej, voda 

5. Udělejte si zkrášlovací procedury
Napusťte si vanu s pár kapkami éterického oleje, uvařte si oblíbený čaj a pusťte příjemnou hudbu. Věnujte se sama sobě a každé části těla dopřejte speciální péči. Vyrobte si domácí peeling na tělo i na obličej, umíchejte si výživnou masku na vlasy i na pleť. Udělejte si mani&pedi, obruste paty, hladce se oholte. Udělejte toho mnohem víc, než děláte běžně. Po koupeli si vezměte nové ručníky, oblékněte si čisté oblečení a lehněte si do čerstvě povlečených peřin. 

lodičky: casnaboty.cz, tenisky, mikina: adidas.cz, overal: aliexpress.cz, šortky: hm.com

6. Nakupujte
Využijte možnosti pohodlných nákupů přes internet a kupte si všechno, po čem toužíte. Dělejte si radost a utrácejte, pokud to za to stojí. Zasloužíte si to. 

* * * 

Kdy jste měly naposledy čas pro sebe? A co v takových chvílích nejraději děláte?

10 komentářů:

 1. Super nápad na článek! Já mám tohoto času docela dost a občas už vůbec nevím, jak s ním naložit. Nejčastější je u mě šestý bod :D Přítel už občas říká, že jsem snad nemocná, mohla bych nakupovat pořád.

  BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak o závidím, já bohužel ne :-D Ale když to přijde, tak si to užiju :) S nakupováním to chápu, ale i tady platí, že nic se nemá přehánět :)

   Vymazat
 2. Díky za tenhle článek, je dobře, že o tom píšeš. V dnešní době se hodně zapomíná na to, že žijeme jen jednou a měli bychom si své životy i trochu užívat.

  Poshlife

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělý článek! :) Až na to vaření a zapisování si receptů jsou to přesně ty aktivity, které i já sama ráda dělám, když mám čas jen pro sebe :) Hlavně zkrášlovací procedury si užívám :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) A máš strašně super blog, hned odebírám! :)

   Vymazat
 4. Tak přesně kvůli tomuhle jsem začala psát blog :-) Byla jsem nemocná. Nebo lépe řečeno na nemocenské. S úrazem kolene. A poležela jsem si dohromady skoro šest týdnů. A nevěděla co by. Protože jsem člověk, který věčně nestíhá a má plný diář a najednou jsem se nesměla hnout z postele a i na záchod musela o berlích. Koleno se jakš-takš zahojilo, ale blog mi zůstal :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nakupování je lék číslo jedna! :D

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat