neděle 8. května 2016

Střípky mých dnů XLVII

Je krásné nedělní odpoledne a ležím v ložnici na půl zakrytá peřinou. Užívám si ticho a jsem plná energie z končícího víkendu. Právě jsme přijeli z Petrova, kde byla včera výstava vín. Petrov je naše srdeční záležitost. Hned vedle v obci Strážnice bydlí naši přátelé, kteří mají v Petrově svůj sklep a dělají víno. A dělají ho vážně dobře. Jsem plná dojmů a pozitivních emocí. Jako vždy, když se odtud vrátím. Málokterá místa mě dokážou takhle pohladit po duši. Přátelskost, pozitivita, láskyplnost, bezelstnost, rozdavačnost, nezištnost... To jsou hodnoty, kterými bych chtěla být obklopena celý život. Škoda, že si pro ně musím jezdit přes 90 km daleko. Ale jsem vděčná, že někde jsou a vždycky tam na mě čekají. 
A tak si říkám "napíšu o tom na blog", protože jsem toho plná. Ale vždyť bych vlastně měla sepsat "střípky mých dnů", které byly naposledy v březnu. A od března jsem toho tolik zažila a byla by škoda si to nepřipomenout. A tak vlastně žjišťuju, že se mám dobře. Protože mám toho nejlepšího manžela pod sluncem, díky kterému zažiju tolik věcí. Vlastně jsou to všední maličkosti, ale o těch právě tohle téma je. 


 • V březnu jsme s kamarády poprvé grilovali. Bylo krásně a brali jsme to vážně. Nachystali jsme saláty, masa a všechny možné dobroty a to první grilování si pořádně užili.
 • Na Velikonoce jsem opět ozdobila vajíčka v těch mých oblíbených bílo-modrých českých motivech. Byli jsme s prarodiči na výletě a taky jsem pekla makronky.
 • S přicházejícím jarem jsem přišla na chuť ovocným salátům. Nikdy jsem je neměla ráda, ale bylo to pro to, že jsem si je nikdy nedělala sama. Nejlepší je, když je v nich máta a stonky pampelišky.
 • Jaro je letos nějaké krásnější, než obvykle, nezdá se vám? Nádherně vykvetlá stará třešeň je toho důkazem. 
 • Jako každý rok jsem i letos nakoupila na balkon květiny a byliny. A opět v zahradnictví Útěchov, které můžu jen doporučit. 
 • A minulý víkend jsme byli na výstavě vín ve vesnici u našich kamarádů. Není to sice ta pravá vinařská oblast a není to takové jako v Petrově, ale některá vína byla moc dobrá a atmosféra tam je vždycky skvělá.
* * *

Co hezkého jste za poslední dobu zažili vy? Ráda si o tom přečtu v komentářích. 

2 komentáře:

 1. ja na takéto veci nejako poslednú dobu nemám čaas, pretože máme toho veľa v škole :) ale som rada že aspon ty si užívaš ;!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem chodila do školy, taky nebylo tolik času a hlavně jsem ještě pořádně nevěděla, jak si ho zorganizovat :) Co studuješ? :) A máš krásný blog!

   Vymazat