středa 21. října 2015

Střípky mých dnů XLV

Dnešní střípky všedních dnů budou ještě trochu letní, vzpomínkové. Největší radosti za poslední dny se totiž udály právě v létě. To letošní bylo moc povedené, teplé, plné zážitků, pohody a strávila jsem ho s lidmi, které jsou mému srdci nejblíž.


  • Udělala jsem si několik rámečků se starými fotkami rodiny. Našla jsem je u prarodičů, nascanovala si je a vytiskla na fotopapír. Každý den mi dělají radost.
  • Když jsme s manželem naposledy navštívili naše kamarády ve Strážnici, zrovna bylo vinobraní. A byla to nádhera.
  • Na konci léta jsem vzala prarodiče na výlet na Alexandrovu rozhlednu. Můj dědeček pracoval v Adamově a na Alexandrovku se denně díval, ale nikdy tam nebyl. A vždycky, když jsme spolu v lese, odkud je na ni vidět, mluví o ní a vzpomíná na Adamov. Tak jsem si řekla, že tam jednou vyrazíme. Výlet byl super. Manžel dokonce přemluvil babičku, aby šla až nahoru a dokonce se tam spolu podepsali do deníčku. Tyhle zážitky jsou pro mě k nezaplacení. Malé a přitom v srdci nechají velký kus něčeho opravdového.
  • Koupila jsem si další krásný náhrdelník, který budu nosit hlavně v zimě, abych trochu prozářila sychravé dny.
  • Na začátku podzimu jsme si užili skvělou dovolenou na Santorini. Znovu jsem se přesvědčila, že je to moje největší láska a budu se sem vždycky vracet. Nejlepší na celé dovolené bylo to, že už tam všechno známe, jeli jsme na naše oblíbená místa, do nejhezčích kostelů, chodili jen do nejoblíbenější taverny a jedli jsme jídla, která máme vyzkoušená a máme je nejraději. A dokonce jsem si přivezla jeden suvenýr, který má pro mě obrovskou hodnotu a význam a denně mi připomíná, co mám ráda.
  • Po návratu z dovolené jsem zjistila, že je v ČR můj příbuzný z Řecka, kterého jsem dlouho neviděla, takže jsme šli hned na návštěvu. Seděli jsme na zahradě u vesnického domku u potoka, kouřilo se z komína, bylo vlhko a vlezlo. Hodili jsme na sebe deky, otevřeli si nějaké strašně staré řecké víno a povídali si. Jak jinak než o Řecku, o životě. 

Kromě těchto krásných okamžiků jsem v létě strávila také dost času s nejlepší kamarádkou. Byly jsme nejenom v kavárnách, ale třeba i na věži Staré radnice, na hradě Cimburk a taky úplně naposledy na naší chatě.

Léto bylo prostě fajn. Jak jste se měly vy? Napište mi do komentářů váš nejkrásnější letní zážitek.

Žádné komentáře:

Okomentovat