sobota 26. září 2015

Co si vzít na dovolenou

Psát článek o letní dovolené na podzim? Proč ne. My ji máme ještě před sebou a nejsme sami. Spousta lidí také jezdí do teplých krajů v zimě, což je super, taky jsme o tom přemýšleli. Nakonec ale jedeme jako vždy v září. Tentokrát ještě trochu později, než normálně. Na Santorini bývá velké horko i po sezóně, ale pevně věřím, že taková vedra jako byla letos v ČR, nás nepotkají. Právě balím, takže mě napadlo napsat stručný post o tom, co si sbalit na dovolenou


Opalovací krém, plavky, sluneční brýle... To všichni známe a není třeba to připomínat. Já jsem se zaměřila spíš na věci, které běžně přes rok nepoužívám a těším se na ně o dovolené.

LETNÍ ŠATY. Vzdušné, volné a nejlépe bílé. Prostě takové, které si na sebe v zimě ani na podzim nevezmu. Tyhle jsem si koupila speciálně k moři. Jsou z eBay a stály 188,- Kč. Materiál je příjemný, jsou moc hezky ušité a propracované, dokonce mají spodničku.

SANDÁLKY NA PODPATKU jsem u moře snad nikdy neměla, protože pořád někde chodíme a cestujeme. Letos jedeme už potřetí na stejné místo a dokonce jsme vybrali ubytování hned vedle naší nejoblíbenější taverny, takže na večery, kdy nebudeme nikde chodit a nic objevovat, budou ideální. Měla jsem je na sobě zatím jednou, takže si to zaslouží. 

KNIHU si naopak beru na dovolenou vždycky a začínám ji číst už v letadle. Přes rok poslední dobou už o knížku ani nezavadím, takže se strašně těším, až mě vtáhne do děje. Beru si Věno, od Josefa Knapa. Historické romány mám nejraději.

Na dovolených mě baví to, že nemusím v kabelce tahat celou peněženku, ale stačí mi malá hadrová PENĚŽENKA, kterou jsem koupila opět na eBay za pár korun. Stejně tak krásná gumová růžová KOSMETICKÁ TAŠTIČKA, kterou mám ve více barvách. 

Protože slaná voda a slunce jsou pro rty, pleť a vlasy přímo devastující, beru si s sebou TERMÁLNÍ VODU Uriage, kterou můžu použít vždycky, když se chci osvěžit a zároveň dodat pleti pořádnou dávku hydratace. Obyčejný jelení lůj u moře měním za BALZÁM NA RTY se SPF 20. Na fotce bohužel nemám OLEJ NA VLASY, který vtírám po umytí do mokrých vlasů. Zničeným konečkům od slunce a soli to jenom prospěje. Oblíbila jsem si olej Biosilk, který je v miniaturním balení, takže ideální na cesty.

Co se týká líčení na dovolené, dám pleti oddych. Přes den mi stačí pouze krém a na večer přes něj dám ještě make-up. Žádný korektor, pudr a řasenka už vůbec ne. K opálené pleti stačí trocha ROZJASŇOVAČE od I heart makeup a protože poslední dobou ulítávám na rtěnkách, beru si s sebou nejkřiklavější barvy co mám - korálovou a fuchsiovou.

Další drobností je KYTKA DO VLASŮ, kterou jsem měla jen jednou v životě a to na své svatbě. Na dovolené úpravě vlasů moc nedám. Svážu je do drdolu, oživím kytkou a můžu jít.


Pokud máte dovču ještě před sebou, tak doufám, že jsem Vás navnadila. Já jdu pokračovat v balení, které mě strašně baví. Pak si nalakuju nehty na bílo, dám si s manželem víno a budu usínat s pocitem, že příště už se budu budit na nekrásnějším místě na světě, které jsem zatím viděla. 

Mějte se krásně.

Žádné komentáře:

Okomentovat