pondělí 11. května 2015

I'm dreaming about Greece II

Letos se zřejmě poprvé vydáme do Řecka na vlastní pěst. Žádný z ostrovů, o kterých přemýšlíme, nemá letiště, takže koupíme letenku na nějaký nejbližší, odtud budeme pokračovat trajektem a na ostrově už se do cíle nějak dopravíme. Naše cestovky bohužel nenabízí moc zájezdů na Kyklady a zvlášť ne na ty méně známé ostrovy, které bychom rádi viděli. Loni jsem zmínila pár zajímavých, spíš známějších kykladských ostrovů a dnes mám pro vás další dva.


Folegandros
Typický kykladský ostrov, který je hodně hornatý a velice malý. Má okolo 800 stálých obyvatel, ale za to koz pasoucích se volně v přírodě zde najdete hodně. Nenabízí ho žádná cestovní kancelář, takže zde nejsou velké hotely, ani davy turistů. Takhle si představuju pravou řeckou atmosféru. Městečko Chora je navíc považováno za nejkrásnější místo celého Řecka.

* * * 


Amorgos
Opět hornatý ostrov, který si stále zachovává svou původní krásu. Vede přes něj pouze jedna hlavní silnice, která byla vybudována teprve nedávno. Ideální ostrov pro ty, kteří chtějí objevovat historii a původní způsob života. Je známý také tím, že na něm najdete spoustu druhů volně rostoucích bylin.

* * * 

Oba tyto ostrovy nenabízí možnost výběru pláží. Těch zde není moc a jsou spíš hůře přístupné. Za to jsou tyto ostrovy skvělé na poznávání toho pravého řeckého způsobu života.

Zdroje:
http://www.recko.name/
http://www.reckonasbavi.cz/
http://www.epochtimes.cz/

2 komentáře:

  1. To je krása Leni, už se těším na fotky z dovolené, Míša :)

    OdpovědětVymazat