úterý 26. května 2015

6 steps to the perfect manicure at home

Upravené ruce a nehty jsou naší vizitkou a pokud chceme vypadat upraveně, péče o ně by měla být samozřejmostí. Ať už máte jakýkoli tvar nehtů, lakujete si je nebo ne, vždy byste měly mít nehty a jejich okolí pěstěné. Pokud se vám nechce dělat tyto procedury doma a rádi se necháváte hýčkat, klidně si zajděte do salonu. Já osobně jsem si ale vždycky dělala manikúru sama, protože mě to baví a beru to jako odpočinek. A tady mám pár tipů, jak na to. 

zdroj: www.pinterest.com

1. Odlakování
Základem je důkladně odlakování starého laku a zároveň odmaštění nehtů. Ideální jsou bezacetonové odlakovače, které jsou šetrnější. Já jsem ale zatím nenašla takový, který by mi vyhovoval, takže už roky používám odlakovač Lilien s tea tree olejem

2. Lázeň
Pokud máte náladu a čas se trochu víc rozmazlovat, můžete si připravit i lázeň. Do misky s teplou vodou přidejte šťávu z půlky citronu a ruce do lázně na pár minut ponořte. Nakonec nehty vyleštěte kůrou, která vám zbyla. Citron vám krásně vybělí nehty, což oceníte, pokud je máte zažloutlé od tmavých laků. 

3. Peeling
Před dalším krokem je potřeba nehty důkladně umýt. Abyste měly ruce a nehtovou kůžičku jemnou a připravenou na další péči, umyjte si ruce mýdlem s peelingem. Můj oblíbený je Yves Rocher s jahodovými semínky, ale můžete si vyrobit i domácí.


zdroj: www.pinterest.com

4. Pilování
Dalším krokem je úprava nehtů do požadovaného tvaru a vzhledu. Nejprve zatlačte nehtovou kůžičku u lůžka a poté zapilujte nehty do požadovaného tvaru. Já osobně preferuji mandlové nehty, protože jsou elegantní a mým rukám nejvíc sluší. Používám skleněný pilník, ale vhodný je i papírový. Nehty by se neměly stříhat, ucvakávat kleštičkami a měly by se pilovat jedním směrem, aby nedocházelo ke třepení. 


zdroj: www.pinterest.com

5. Lakování
Nyní jsou nehty připravené na tu nejzábavnější část a tou je pro mě lakování. Nejprve na nehty naneste podkladový lak. Já používám Zpevňovač nehtů Four Season. Jakmile podklad zaschne, můžete lakovat nehty barevným lakem. Já dávám většinou dvě vrstvy, záleží na laku. A nakonec přijde řada na top coat. U mě vede Essence Better than gel nails, který dodá nehtům krásný lesk a manikúra mi s ním vydrží minimálně týden.
6. Výživa
Po dokonalém zaschnutí laku je potřeba vyživit nehtovou kůžičku a ruce celkově. Meruňkový krém Alverde používám už nějakou dobu a je na kůžičku nejlepší. Co se týká rukou, během dne a hlavně na noc je důležité ruce důkladně promazávat, aby nebyly popraskané a vypadaly pěstěně. Já mám extrémně suché ruce, na které se mi osvědčil krém Uriage z řady Xémose. Během dne, když jsem v práci nebo ve městě, používám borůvkový krém Sephora.


zdroj: www.pinterest.com

To je pro dnešek vše, užijte si týden a napište mi do komentářů, jak se nejraději staráte o svoje ruce vy :)

Žádné komentáře:

Okomentovat