pondělí 20. října 2014

Little party never killed nobody

Podzim a zima je u nás každý rok ve znamení oslav. Venkovní grilovačky střídají domácí oslavy s rodinou a kamarády. Moc ráda chodím na návštěvy za účelem různých oslav, ale ještě raději je pořádám u nás doma. Jednu už máme za sebou a další dvě nás v brzké době čekají. Letos chci, aby byly trochu jiné a lepší, než jindy, proto jsem se rozhodla připravit se na ně s předstihem. Takže už teď sbírám recepty a ukládám fotky. A co je podle mě na domácích oslavách to nejdůležitější?V první řadě je to rozhodně jídlo. Slané občerstvení v podobě nejrůznějších pomazánek, chuťovek, ale i větších jídel jako jsou třeba těstoviny nebo saláty. 
Než klasické jednohubky a obložené chlebíčky, které nenadchnou ani neurazí, je mnohem zajímavější vymyslet více druhů různých pokrmů, mezi kterými si každý vybere to, na co má zrovna chuť. Nemusí to být pouze pečivo, lákavé mohou být i masové koule napíchané na špejli, které se namáčí do různých dipů. 
Kromě studeného občerstvení potěší třeba i teplý salát, např. z luštěnin nebo klasický těstovinový. Saláty si hosté mohou pomocí velké lžíce pohodlně nabírat z mísy přímo na malý talířek. Další důležitou součástí občerstvení je sladké, zvlášť pokud oslava probíhá i přes odpoledne a bude se podávat káva. 
Dortíky, muffiny nebo klasické dezerty potěší všechny milovníky skladkého. A ti, kteří mu tolik neholdují, ocení spíše malé sladkosti na jedno sousto nebo lehčí krémové dezerty typu panna cotta, případně jen misku ovoce.Více druhů alkoholu na různé typy příležitostí jsou nezbytnou součástí. Sekt na přípitek a lehčí kvalitní víno na popíjení během celého dne. Domácí pálenka nebo whisky na takové ty chvilky, kdy se různé skupinky přesunují do jiných místností, případně míchané nápoje pokud by měli hosté větší požadavky.A důležitým společníkem po celý slavnostní den jsou samozřejmě nealkoholické nápoje. Těch je na trhu nepřeberné množství, ale proč kupovat slazené limonády a sirupy, když si můžeme udělat cokoli domácího. 
Třeba ledový čaj nedá skoro žádnou práci a chutná výborně. V zimních dnech přijde vhod čaj z čerstvého zázvoru a pokud víte, že budete mít na oslavě většinu hostů, kteří nepijí alkohol, je dobré rovnou udělat několik nealkoholických míchaných drinků. Host, který nepije, se bude mezi ostatními cítit mnohem lépe, když bude mít v ruce namíchaný drink, než sklenici s vodou.


zdroj všech obrázků: www.pinterest.com

A nesmí chybět taky několik party dekorací, které celé to domácí posezení trochu ozvláštní a povýší na něco důležitého a neobyčejného. Nemusí to být zrovna barevné balónky a frkačky. Úplně postačí pár zajímavých brček, hezké ubrousky nebo ozdobené skleničky. 

* * *

Také občas pořádáte domácí oslavy? Jaké jídlo nejčastěji připravujete? 

2 komentáře:

  1. Já už pravidelně pořádám rodinnou letní grilovačku na nějaké téma - letos byla gangsterská, zelená, námořnická... A musím říct, že mě to vždycky dost vysílí... není to jen tak, pokaždé mám připravených spoustu nápadů a receptů a jsem ráda když zrealizuju třetinu :-) Co bydlím s přítelem, tak byla vrcholem všeho zatím kolaudačka, ta mi taky dala dost zabrat a přitom to bylo přesně jen pár druhů pomazánek, pár dipů, pár slaného pečiva, bábovka, domácí čaj, zbytek koupený a stejně to je práce na x hodin :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No uznávám, že si každej rok po tom maratonu oslav říkám, že příští rok půjdem do hospody :-D Ale to nemá to kouzlo :)

      Vymazat