úterý 15. dubna 2014

DIY: Invitations

Kategorie DIY (do it yourself) na mém blogu zatím není moc obsáhlá, ale dnes do ní jeden článek přibude. A bude to návod na výrobu svatebních oznámení. Jak jsem už psala v příslušném postu, rozhodla jsem se vyrobit si je sama, protože jsem v nabídce nenašla žádné podle mých představ. Inspirovala jsem se na Pinterestu a podle několika fotek jsem svůj záměr zrealizovala.
Co budete potřebovat:
tvrdé zlaté papíry (1 ks na 2 oznámení)
papírovou krajku pod dort dle vašeho vkusu (já jsem měla dva druhy)
papíry na tisk v krémové barvě
pravítko
nůžky
odlamovací nůž
tenká bílá stuha
lepidlo na papír
sekundové lepidlo
obyčejná tužka
zlaté obálky

  1. Nejprve si rozmyslete text, který chcete na oznámeních mít, a vytiskněte ho na papír, který se vám líbí. Já jsem použila krémový a text jsem vytiskla v tmavě zelené barvě.
  2. Zlatý papír rozřízněte na tvrdé podložce podélně na poloviny pomocí odlamovacího nože. Poté nařízněte tak, aby bylo možné jej přehnout - viz obrázek. Papír nepřekládejte, protože by se poškodil. Z tohoto důvodu je nutné jej nejprve naříznout a až poté přeložit.
  3. Pomocí nože nařežte papírovou krajku tak, aby přesně seděla na zlatý papír. Přilepte ji pomocí lepidla na papír. 
  4. Na zadní stranu pozvánek vyznačte tužkou přesně doprostřed křížek. Bílou stuhu připevněte sekundovým lepidlem. Křížek bude pod stuhou prosvítat stejně jako lepidlo, proto toto místo přelepte. Já jsem k tomu použila malou růžičku, kterou jsem vystřihla z dortové krajky.
  5. Dovnitř oznámení nalepte vystřižený text a stuhu zavažte na mašličku. Nakonec nadepište zlaté obálky a můžete posílat :)

Mějte se krásně!

Žádné komentáře:

Okomentovat