sobota 29. března 2014

I'm dreaming about Greece

Když jsme loni v létě začali hledat dovolenou asi měsíc před termínem (jako obvykle), bohužel se nám nepodařilo sehnat to, co jsme chtěli. Všechno bylo obsazené, takže jsme nakonec vsadili na jistotu a jeli na ostrov Lesbos, který je náš oblíbený a určitě se tam ještě párkrát vrátíme. 


Letos bude ale naše dovolená zároveň svatební cestou, takže jsme se rozhodli, že si vybereme už teď. Víme určitě, že to bude Řecko, protože to nás baví nejvíc. A při tom vybírání a prohlížení mě tak napadlo, že Řecku věnuji jeden celý post a trochu vám přiblížím, co u nás letos přichází v úvahu.

* * *

Ostrov Ios se nám líbí už nějakou dobu a chtěli jsme na něj jet loni. Pokud si o něm něco přečtete, tak zjistíte, že je to ideální destinace pro mladé bezdětné páry, které se chtějí hlavně bavit a účastnit se velkých plážových párty. To nás s přítelem sice vůbec neláká a nic takového na dovolené nevyhledáváme, ale měli jsme vybranou menší klidnou vesničku, která splňuje všechny naše požadavky. Tedy klid, krásné prostředí a soukromí. Bohužel už ale apartmán nebyl volný. Snad se nám někdy poštěstí, protože tento ostrov má spoustu krásných turisty nedotčených pláží, archeologická naleziště, kostely, památky... a to je přesně to, co mě zajímá. Navíc bychom se mohli podívat i na náš milovaný ostrov Santorini, který je odtud jen kousíček.

* * * 

Další zajímavý ostrov je Paros, který údajně ještě není tolik navštěvovaný turisty, jako jiné ostrovy. Nachází se tu spousta církevních památek, malebných vesniček a taky krásný přístav, který je prý považován za nejkrásnější místo celého Řecka.

* * * 

Nejzelenějším ostrovem ze všech, o kterých vám tu dnes píšu, je ostrov Naxos. I ten patří mezi místa, která ještě nejsou u nás tolik nabízená cestovními kancelářemi. Pláže jsou tu dlouhé, se zlatým pískem a moře průzračné. Kulturních památek, muzeí i taveren je tu také dostatek, takže opět ideální ostrov pro nás.

* * * 
zdroj všech obrázků: www.pinterest.com
Za perlu a největší skvost všech řeckých ostrovů považuji jednoznačně Santorini. Byla to naše první dovolená s přítelem a už tehdy jsme si řekli, že až se vezmeme, pojedeme sem na svatební cestu. A nejenom proto je Santorini moje srdcová záležitost. Je to totiž ostrov, který na vás dýchne neuvěřitelnou atmosférou a překrásnou architekturu vidíte doslova na každém korku. Je na něm zajímavé, že má pláže s černým pískem, protože vznikl ze sopky. 
* * * 
Všechny tyto ostrovy jsou součástí Kyklad, které jsou vlastně jediným místem, na které se při výběru dovolené soustředím. Toto je jen malý výčet toho, co bychom rádi navštívili, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Nechám se překvapit. Kam se letos chystáte vy?

Pokud máte taky rádi Řecko nebo si o řeckých ostrovech chcete zjistit něco zajímavého, doporučuji tyto stránky:
http://recko.svetadily.cz/
http://www.reckovdetailech.cz/
http://www.recko-web.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat